Czołem przyszły górniku/ Posiadaczu kryptowalut!

Moja przygoda z kryptowalutami zaczęła się blisko 2 lata, gdy to w lipcu 2016 kupiłem swojego pierwszego Bitcoina za ok 680$. Zacząłem mocno interesować się tematem, ale wtedy jeszcze nie przypuszczałem, że jego wartość na przełomie 2017/18 dobije do 20 000 $ za sztukę!

(w 2009 roku za 1 $ można było kupić 1309 Bitcoinów)

Przygotowałem specjalnie dla Ciebie krótkie kompendium wiedzy jak i zbiór artykułów, stron rzetelnie wyjaśniających czym jest technologia Blockchain i czym są kryptowaluty jak Bitcoin. Jestem przekonany, że po przeczytaniu choć kilku z nich Twoje oczy rozbłysną zielenią dolarów które przyjdzie nam tutaj zarobić 🙂

Bitcoin to wirtualna kryptowaluta, stworzona w 2009 przez nieznanych autorów, działających pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jej istnienie opiera się na niezwykle zaawansowanej kryptografii oraz sieci wymiany P2P (peer-to-peer), czyli bez pośredników. Bitcoinów można używać do finansowania rozmaitych transakcji elektronicznych w prosty, szybki i dość bezpieczny sposób.

Bitcoin jest zdecentralizowany. Nie ma właściciela, nikt nie ma nad nim kontroli, jest niezależny od banków czy instytucji finansowych. Tym samym nikt nie jest w stanie zamrozić Twoich środków czy w jakikolwiek sposób ingerować w zawartość Twojego portfela (przy zachowaniu max bezpieczeństwa).

Kolejna cecha BitCoina to anonimowość. Przy zakładaniu portfela nie podajesz żadnych danych osobowych, nie podpisujesz żadnych umów. Choć sieć BitCoina jest transparentna, to znaczy każdy może śledzić transakcje przeprowadzane w sieci, to nie wiadomo do kogo należą adresy, z których zostały przesłane środki.

Coraz więcej firm zaczyna akceptować płatność w Bitcoinach za swoje produkty i usługi. Bitcoinem możesz opłacić rachunki, możesz nawet wypłacić je w bankomacie bez użycia karty! W Japonii Bitcoin został uznany za pełnoprawny środek płatniczy, a inne kraje rozważają już podobne projekty.

Informacje z bitcoin.pl

 Historia Bitcoina

Więcej o kryptowalutach znajdziesz na poznajkryptowaluty.pl

 

Czym jest Blockchain?

Blockchain, czyli łańcuch bloków, można w uproszczeniu określić jako księgę transakcyjną bitcoina. Blockchain przechowuje wszystkie transakcje wygenerowane od początku istnienia sieci bitcoinów. Poszczególne bloki zawierają operacje dokonane przez użytkowników w sieci bitcoina w określonym czasie.

Źródło jak i więcej informacji znajdziesz na cryptonews.pl

Kolejny fajny artykuł opisujący tą technologię na norbertbiedrzycki.pl

Po przeczytaniu tych kilku artykułów jesteś w nielicznym gronie osób mających wiedzę na temat kryptowalut. Na szczęście na przestrzeni ostatnich kilku lat świadomość Polaków w tym zakresie zwiększyła się znacząco i stale rośnie.

Pamiętaj! Podstawą w każdym biznesie to INFORMACJA dlatego nie ograniczaj się do informacji na tej stronie, szukaj sam, edukuj się, wyciągaj wnioski a być może wkrótce dołączysz do grona krypto świrów 🙂

Jeśli temat kryptowalut jest dla Ciebie interesujący i chcesz zarabiać w Bitcoinach razem ze mną wejdź tutaj i zapoznaj się z tematem 🙂 Piona!